طراحی وب سایت

در ابتدا، وبسایت ها تنها برای اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می شدند. این نوع وبسایت ها به صورت متن های ساده بدون هیچ قالب و یا هایپرلینکی بودند. به مرور زمان اطلاعات گرافیکی نیز به این وبسایت ها اضافه شدند. وقتی برای اولین تیم برنرزلی اولین وبسایت خود را ساخت هیچ گاه تصور نمی کرد که این تکنولوژی تکامل پیدا کند. امروزه انواع بسیار متفاوتی از وبسایت ها وجود دارد، تا جایی که دسته بندی برخی از آن ها در یک لیست مجزا سخت شده است.

جهت مشاوره تماس بگیرید

انواع سایت به اختصار عبارتند از:

۱ . وبسایت شخصی (Personal)

یک وبسایت شخصی، شخصیت شما را نشان داده و شما را معرفی می کند. این وبسایت ها نشان دهنده ی حیطه علایق شما، اهدافتان، توانایی ها و دستاورد های شما و گاها نیز شامل پورتفولیو شماست. این وبسایت ها عموما توسط خود شخص برای معرفی خود، پیدا کردن دوستان، افراد هم سلیقه و… ساخته می شوند.

۲ . بلاگ های شخصی

بلاگ های شخصی، وبسایت هایی هستند که به صورت مرتب پست هایی حاوی متن، تصویر و مالتی مدیا می گذارند.

۳ . وبسایت های صفحه ورود (محبوب ترین نوع وبسایت ها)

هدف اصلی از این وبسایت ها وادار کردن بازدید کننده به انجام فعالیتی خاص در وبسایت است. مثل : خرید محصول، ثبت نام یک دوره و … . به همین دلیل یک صفحه ورود باید همه چیز را در مورد یک محصول یا سرویس توضیح دهد و برای مخاطب ایجاد علاقه و نیاز برای خرید کند.

۴ . وبسایت های بروشوری

بروشور ها یکی از بهترین روش ها برای افزایش حضور آنلاین بیزنس های کوچک است. هدف اصلی وبسایت های بروشوری، معرفی کردن صاحب آن، محصولات و سرویس هایی است که ارائه می دهد و ارائه راه های بسیار زیاد برای برقراری ارتباط با آن فرد است. مثل آدرس، شماره تماس، ایمیل و… .

۵ . وبسایت های سرگرمی

در کنار وب سایت های بیزنسی، وبسایت هایی مخصوص سرگرمی وجود دارند. محتوای این وبسایت ها متنوع است. مثلا سایت هایی مثل Onion که محتوای خنده دار دارند یا xkcd که سایتی برای کامیک است و یا حتی وبسایت buzzfeed با محتوای جذاب.

بیشتر این وبسایت ها از طریق تبلیغات کسب درآمد می کنند. اگر مایل به ساختن وبسایت سرگرمی هستید، گزینه های متنوعی برای فرمت آن پیش رو دارید . شما می توانید اطلاعات متنوع و مفید یا کلیپ های خنده دار پست کنید. پست های جالب را بلاگ کنید، کامیک یا آزمون های جالب بسازید.

۶ . وبسایت فروشگاهی

وبسایت های فروشگاهی (تجارت الکترونیکی) یک کانال فروش آنلاین بسیار عالی است که امروزه یک راه کار بسیار خوب هم برای ارائه محصولات و خدمات شما و هم مدیریت و استفاده راحت آن ارائه می دهد.

۷ . وبسایت خبری

سایت های خبری یک منبع بسیار عالی اطلاعات در تمام حیطه های خبری است. هدف اصلی این نوع از وبسایت ها، ارسال جدیدترین اخبار به کاربران در اولین فرصت است. به همین دلیل سایت های اخبار باید دائما آپدیت (به روز) باشند. این وبسایت ها در صورت مدیریت مناسب و تبلیغات موثر، سودی محسوس را برای صاحب سایت به ارمغان می آورند.

۸ . وبسایت کسب و کار

وبسایت های کسب و کار، سایت اصلی و رسمی یک کمپانی است. این وبسایت ها یک نمایندگی قابل اعتماد از آن کسب و کار هستند. ساختن چنین وبسایت هایی یک راه حل مطلوب برای تمام شرکت (کمپانی) هایی است که می خواهند در زمینه کسب و کار خود پیشرو باشند.

جهت مشاوره تماس بگیرید

۰۹۱۹۰۷۹۴۶۹۷